Baza danych to dział, do którego wklejamy nasze karty postaci z tym, że w tym przypadku jesteśmy w stanie je dowolnie zmieniać, aktualizować i dopisywać w historii z biegiem czasu nowe wydarzenia.

Logan Ross

18 cze 2014, o 19:32

"Never know what hit them."


LOSOWY NUMER*

MIANO Logan Ross

DATA UR. 11.08.2148

MIEJSCE UR. Londyn

RASA Człowiek

PŁEĆ Mężczyzna

OBYWATELSTWA Ziemskie

SPECJALIZACJA Szpieg

PRZYNALEŻNOŚĆ Przymierze Systemów

ZAWÓD Major T5, kapitan SSV MidwayOxford - robotyka i mechanika
Akademia wojskowa Przymierza

[url=http://link do mieszkania, nieobowiązkowy]nazwa/nr budynku[/url], adres mieszkania. O mieszkaniach więcej w poradniku.


Ross sięga 181 centymetrów, co w połączeniu z wysportowaną acz smukłą sylwetką, nie czyni budowy jego ciała zbyt charakterystyczną. Przystojny, choć skutecznie ukrywa to pod kilkudniowym zarostem i tym typowym dla weteranów zmęczeniem, kryjącym się w zakamarkach jego oczu. Ciemne, choć jeszcze nie kruczoczarne włosy, tęczówki koloru atramentu, szeroka szczęka i ostre rysy twarzy niemal doskonale ze sobą współgrają, tworząc spójną całość. Zawsze w mundurze, choć niekoniecznie ozdobionym pagonami. Nawet zwykłe podkoszulki ubierane w cywilu nie noszą choćby śladu zagniecenia i nie są ozdobione kolorowymi nadrukami, szybko przywodząc na myśl wspomniany wojskowy uniform. Lata spędzone na polu walki gdzie nawet najmniejszy błąd może kosztować życie również odcisnęły na nim swoje piętno. Dziś jego każdy ruch charakteryzuje niezwykła ergonomia i niemal mechaniczna precyzja. Rzadko odzywa się pierwszy, preferując wpierw wysłuchać co mają do powiedzenia inni. Buduje to wokół niego dość specyficzną aurę autorytetu. Jest niczym skała i na swój sposób ta pewność przyciąga do niego ludzi, którzy niemal podświadomie uznają, że mogą złożyć w jego rękach nawet swoje życie. Posiada bogatą kolekcję znaków szczególnych, wśród których można wyróżnić szereg blizn (w tym jedna na brzuchu wyniesiona z Torfanu, kształtem przypominająca sporych rozmiarów słońce) oraz tatuaż zgodnie z wojskową tradycją powiązany ze swoją jednostką - orła z rozpiętymi skrzydłami ściskającego w szponach koło zębate.
Wzrost i waga: 181 cm, 78 kg
Skóra/karapaks: Jasna
Oczy: Ciemno niebieskie
Włosy: Szatyn, krótkie włosy
Znaki szczególne: Liczne blizny i wspomniany tatuaż.


Opanowany, precyzyjny, pragmatyczny. Logan niemal od razu przywodzi ma myśl archetypowego żołnierza. Pod tą szczelną zasłoną pozorów kryje się jednak mężczyzna będący czymś więcej niż zawodem, któremu poświęcił życie. Dowódca zaciekle walczący o swoich ludzi, nawet pomimo nieustępujących wątpliwości w zdolność do przewodzenia innym. Ilekroć w ogniu walki rzeczywistość burzy wszystkie plany bojowe i oficerowie pokroju Rossa zmuszeni są brać na siebie obowiązek planowania, ilekroć przeciwwagą dla jego decyzji jest życie służących z nim żołnierzy, ciężar staje się coraz większy, a kolana uginają pod nim coraz bardziej. Nawet on sam nie wie, kiedy stanie się zbyt duży, więc po prostu walczy, każdego dnia, aż do chwili w której wreszcie będzie mógł przestać ze świadomością, że spełnił swój obowiązek. Wbrew pozorom Logan nie jest definiowany przez ten swoisty fatalizm. Ma również drugą stronę, zarezerwowaną dla swoich braci i sióstr. Bywa, że zdarza mu się czasem zażartować, nie jest również typem odludka. Choć łańcuch dowodzenia wymusza na nim zachowanie odpowiedniego dystansu z podwładnymi, często zdarza mu się o nim zapominać. Dowodzi przykładem, nie stopniem. Każdy kto z nim służył wie o tym aż za dobrze, więc szybko przestaje szukać jakiegoś sposobu na wykorzystanie pobłażliwego charakteru kapitana. Błędem jest widzieć w jego życzliwości słabość.
Zainteresowania: Inżyniera, militaria, motoryzacja.
Lęki: Przed daniem dupy.
Przyzwyczajenia/zwyczaje: Wpojony w wojsku pedantyzm i dokładność.
Uzależnienia: Brak
Znaki szczególne: Brak.


11.08.2148 - Na świat przychodzi Logan Ross, syn lorda Henry'ego i jego małżonki Elizabeth. Ich pierwsze dziecko. Dzięki wpływom rodziny wiedzie dostatnie życie na terenie Londynu. Dzięki zainwestowaniu rodzinnego majątku w przemysł ciężki ojciec zabezpieczył finansową przyszłość zarówno swojego pierworodnego, jak i jego późniejszego rodzeństwa.

2166 - 2168 - Studia na Oxfordzie, robotyka i mechanika. Za sprawą imponujących wyników pierwszy stopień kończy już rok wcześniej i zgodnie z tradycją rodzinną udaje się na unitarke.

2169 - Dzięki odebranemu wykształceniu i wpływom ojca rozpoczyna karierę wojskową ze stopniem kaprala. Szkolenie odbywa wraz z członkami byłego SAS, gdzie może wykorzystać zdobytą na uniwersytecie wiedzę. Po upływie roku postanawia pozostać w armii. Rodzice nie kryją swojego sprzeciwu. Ross jest jednak przekonany, że znalazł dla siebie miejsce i postanawia go zignorować.

2173 - Rosnąca ekspansja terytorialna Przymierza tworzy zapotrzebowanie na żołnierzy takich jak on, walki w kosmosie i postępująca robotyzacja stwarza pole do popisu dla inżynierów w armii co prowadzi do promocji. Jako sierżant zostaje przydzielony do eskorty i ochrony nowo powstających kolonii.

2174 - Logan otrzymuje od swojego dawnego przełożonego - Toma Shermana propozycję uczestniczenia w nowej inicjatywie. Ciągłe ataki batariańskich piratów wymagały zdecydowanej odpowiedzi. W oparciu o model oddziałów SAS powstaje podobna sekcja T. Ross jest jednym z pierwszych 129 członków.

2176 - Pierwszy test przychodzi nieoczekiwanie, oddział Logana przebywał właśnie na Elizjum, kiedy batarianie przypuścili pierwszy atak, całkowicie ich odcinając. Pozbawieni dostępu do kluczowych zapasów szybko przeszli do walki partyzanckiej. Niszcząc linie zaopatrzeniowe piratów i wymierzając chirurgiczne uderzenia, skutecznie spowalniając ich machinę wojenną. Logan szybko zaznaczył swoją obecność, wykorzystując transportery agresorów. Ochrona którą zapewniły, pozwoliła uratować wiele istnień. Tuż po bitwie Ross otrzymuje awans na podporucznika.

2178 - Z uwagi na swoje ogromne zasługi w trakcie Blitzu, formacja T jest jedną z pierwszych wybranych do uderzenia na Torfan. Choć operacja kończy się jednogłośnym zwycięstwem, Ross zostaje ciężko ranny usiłując wyciągnąć pilotów z zestrzelonej Modliszki. Wybuch wyrzutni rakiet dysrupcyjnych, o mało nie pozbawia go życia. Choć zostaje odznaczony za niezwykłe męstwo i awansuje do rangi porucznika, dla większości to po prostu gest na pokaz. Niewielu, łącznie z lekarzami wierzy, że wróci do czynnej służby.

2179 - 2180 - Po szeregu zabiegów i wielomiesięcznej rekonwalescencji dochodzi do siebie. Czas spędzony w szpitalu wykorzystuje na odbudowanie relacji z rodziną, której nie miał możliwości odwiedzać przez ostatnie lata. To pierwszy raz kiedy spotyka swoje rodzeństwo, siostrę Victorię i najmłodszego brata Jacoba.

2181 - 2183 - Logan powraca do czynnej służby, dowództwo wciąż nie ma jednak dość pewności co do jego osoby. Zamiast na front trafia więc do ośrodka szkoleniowego, gdzie uczy nowych rekrutów. Ma nawet przyjemność uczestniczyć w zbiorowych manewrach, na których dowodzona przez niego grupa w scenariuszu abordażowym ośmiesza nawet reprezentantów linii N. Zostaje zauważony przez dowództwo, którym imponuje do tego stopnia, że zostaje nowym komandorem. Niestety galaktyką wstrząsa wojna i Przymierze nie może pozwolić sobie na trzymanie weteranów z dala od serca walk. Ross wraz z nowo uformowanym odziałem trafia na front.

2184 - 2185 - Przez praktycznie dwa kolejne lata taktyczne oddziały uderzeniowe walczą na niemal każdym polu walki. Na pierwszym planie znajduje się oczywiście Eden Prime i sama Cytadela. Ekspertyza T szybko zaczyna błyszczeć w walkach z syntetycznym wrogiem, oprócz niezwykłej renomy, nagradzając ich również najniebezpieczniejszymi zadaniami. Choć z wielkimi stratami, siły gethów zostają jednak odparte, a zagrożenie, choć tylko pozornie zażegnane.

2186 - Przymierze staje oko w oko z nowym wrogiem. Tajemnicze zniknięcia pośród ludzkich kolonii odbijają się echem w galaktyce. Logan otrzymuje swój nowy przydział. Jako nowo mianowany major, obejmuje dowództwo nad niezwykle zaawansowaną fregatą SSV Midway i zostaje wcielony w skład 63. Flotylli Zwiadowczej. Jego głównym zadaniem jest rozwikłanie tej przerażającej tajemnicy, zupełnie nieświadom kto czeka po drugiej stronie kurtyny.SSV Midway - Niezwykle charakterystyczna konstrukcja przywodzi na myśl raczej jednostkę badawczą niż wojskową. Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku. Wraz z charakterystyczną anteną na dziobie, Midway jest mierzącą 240 metrów fregatą, przy czym wspomniany wcześniej nadajnik sprawia, ze faktycznie mowa tu o 180 metrach. Wewnątrz znajdują się trzy pokłady. Pierwszy najmniejszy z mostkiem i kajutą kapitańską, drugi przeznaczony dla załogi oraz trzeci z maszynownią i hangarem (jeden transporter desantowy). Na uzbrojenie składają się podwójny akcelerator masy, wyrzutnia torped dysrupcyjnych umieszczona pod okrętem i 4 baterie systemów GARDIAN. Napędzany przez sześć silników antyprotonowych jest w stanie rozwinąć sporą prędkość, ale nie przekłada się to na dużą zwrotność. Choć nieco toporny to wytrzymały i na tyle dobrze uzbrojony, by zasłużyć na miano okrętu Przymierza. Przysłowiowy as w rękawie to jednak coś więcej. Wspomniana wcześniej antena i dwa charakterystyczne talerze na skrzydłach to elementy systemu Erebus, będącego prawdziwym przełomem w dziedzinie maskowania. Łącząc mechanikę cyklonicznej bariery i lekkiego pola efektu masy stworzono unikalną osłonę, jej zadaniem nie jest jednak odbijanie pocisków. Erebus generuje niewidzialną tarcze, która odpycha każdą formę fali i skoncentrowanego sygnału z dala od okrętu. W wyniku czego Midway może prześlizgnąć się niezauważenie tworząc niewidoczne luki w sensorach wroga. Wytwarzane ciepło przestaje być problemem, tak długo jak znajduje się w polu Erebusa. Sfera jest natomiast tak duża, że kiedy ślad cieplny można wykryć, okręt jest zbyt daleko. Jednocześnie nagle urwany z pewnością zostaje potraktowany przez obsługującą wspomniany sonar osobę za usterkę bądź jakąś anomalie. System ma oczywiście swoje wady, działać może maksymalnie kilka godzin, po tym okresie gromadząc wymagający natychmiastowego rozładowania ładunek. Erebus nie może również wybierać jaki sygnał odbije, oznacza to również brak jakiejkolwiek komunikacji.
Dodatkowe informacje:
- Specjalista od walk partyzanckich w terenie i obszarach zabudowanych oraz zwiadu, strzelec wyborowy, doskonały sabotażysta, ekspert w walce wręcz. Doświadczenie w desancie i abordażu.
- Odbyte przez Rossa szkolenie obejmowało również wiedzę techniczną: reguły budowy maszyn, dronów i okrętów w celu ich skutecznego unieszkodliwiania. Łamanie zabezpieczeń systemów komputerowych i ekstrakcja danych, walka elektroniczna.
- Logan to dodatkowo doświadczony pilot. Jest zaznajomiony z podstawami sterowania praktycznie wszystkimi klasami jednostek we flocie Przymierza. Jak przystało na członka T, to również ekspert jeśli chodzi o naziemne pojazdy kołowe i nowoczesne jednostki z napędem antygrawitacyjnym.Na start przysługuje Standardowy generator tarcz, omni-klucz "Primo", oraz 20 tysięcy kredytów.

Opcjonalnie, pozostałe ciekawostki odnośnie postaci.

ObrazekObrazek
Logan Ross

Avatar użytkownika
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 09:27
Miano: Logan "Shroud" Ross
Wiek: 38
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan SSV Midway
Status: T5 w stopniu majora, rozpoznawalna postać.
Kredyty: 5.750

Powrót do Baza danych

KTO JEST ONLINE?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość