Baza danych to dział, do którego wklejamy nasze karty postaci z tym, że w tym przypadku jesteśmy w stanie je dowolnie zmieniać, aktualizować i dopisywać w historii z biegiem czasu nowe wydarzenia.

Nakmor Gavos

23 paź 2013, o 14:33

"Do nas samych należy wybór jak odejdziemy z tego świata. Stojąc i walcząc, czy na kolanach błagając."


LOSOWY NUMER*

MIANO Nakmor Gavos

DATA UR. 06.07.1917

MIEJSCE UR. Tuchanka

RASA kroganin

PŁEĆ mężczyzna

OBYWATELSTWA krogańskie

SPECJALIZACJA adept

PRZYNALEŻNOŚĆ "Wraith"

ZAWÓD Krogański szamanKrogańskie wychowanie i nauki szamana Targara

[url=http://link do mieszkania, nieobowiązkowy]nazwa/nr budynku[/url], adres mieszkania. O mieszkaniach więcej w poradniku.


Gavos jak każdy kroganin posiada słusznego wzrostu sylwetkę, mierząc około 220 cm wzrostu. Jasnobrązowy kolor skóry zwieńczają ciemnobrązowe łuski na głowie i karku. Czujny wzrok złoto-czarnych oczu, zdaje się świdrować przeciętnych zjadaczy chleba. Brak widocznych blizn wcale nie musi oznaczać, że ów osobnik unika walki. Zaprzeczeniem tego jest noszony przez właściciela pancerz, mieniący się czarnymi, białymi i brązowymi pasami kamuflażu oraz zamocowana na uprzęży strzelba.
Wzrost i waga: 220cm, 250kg
Skóra/karapaks: odcienie brązu
Oczy: ciemnożółte
Włosy: brak
Znaki szczególne: kroganin
Głos: https://www.youtube.com/watch?v=NW0Rv2H1Pug


Będąc kroganinem nie można przeżyć ponad ćwierć milenium rzucając się na każdego przeciwnika, którego uzna się za godnego walki. Przynajmniej tak rozumował Gavos, biorąc pod uwagę to jak mało ich zostało wskutek klątwy genofagium. Nie jest typowym kroganinem, pełnym brutalności, rządzy krwi i bezwzględności. Posiada bowiem cechę rzadko spotykaną u jego pobratymców - cierpliwość, która nieraz mu sprzyjała w sytuacjach, gdy inni nie mogąc wyczekać na odpowiedni moment, rzucali się zbyt wcześnie do boju w szale i ponosili porażkę. A co może być bardziej niebezpiecznego od rozszalałego kroganina, niż kroganin działający z zimną kalkulacją i wyrafinowaniem. Nikt jednak nie jest doskonały i nawet Gavosowi zdarzały się przypadki gdy tracił cierpliwość, jednak było ich nieporównanie mniej niż u innych.
Potrafi zaufać innym i być lojalny wobec towarzyszy broni, o ile oczywiście na to zasłużą. Ci, którzy go ośmielą się wykorzystać zwykle kończą jako pożywka dla varrenów. Trzyma się kilku swoich zasad i jak do tej pory nie wyszedł na nich źle. Walczyć, przetrwać i żyć kolejny dzień. Nie poświęcać swego życia z powodu błahostek. Ocalić lub darować komuś życie, w przyszłości może się to przydać.
Zainteresowania: Nowe technologie, wiedza i informacje mogące dać lek na genofagium
Lęki: : Przed nic nie znaczącą śmiercią.
Przyzwyczajenia/zwyczaje: Zarówno te wynikłe z natręctw, jak też powtarzane całkowicie świadomie.
Uzależnienia: Nie stwierdzono
Znaki szczególne:


Urodzony w 1917 roku na Tuchance w klanie Nakmor. Miał to szczęście przeżyć podczas porodu, co było dla jego matki wyjątkowym darem. Młodzieńcze lata swojego życia spędził wraz z klanem samic, gdzie Szamanki przekazywały mu i jego nielicznym rówieśnikom historię Krogan od czasów wojen Raknii po czasy obecne. Młodego fascynowały te opowieści, na równi z rywalizacją z resztą młodzieży, niezależnie czy chodziło o zwykłą bójkę, czy o polowanie na pyjaki. Gdy osiągnął odpowiedni do tego wiek, przeszedł pod opiekę ojca, ponad osiemsetletniego weterana Rebeli Krogańskich i pod jego surowym, i często niesprawiedliwym, okiem trenował walkę wręcz oraz posługiwanie się bronią palną. Czas mijał a on doskonalił się, by mieć chociaż cień szansy na przetrwanie na niegościnnej planecie, jaką była Tuchanka. To podczas tych treningów ujawnił się drzemiący w nim potencjał biotyczny, dzięki czemu dość szybko go zauważono i skierowano pod opiekę szamana Targara. Wszczepione implanty wraz z nową wiedzą nauczyła go odrobiny pokory i zmieniły jego spojrzenie na dotychczasowe poczynania i charakter.
Ciężkie lata nauki i zdobywania doświadczenia zwieńczyło przejście rytuału dojrzałości i stanie się pełnoprawnym członkiem klanu Nakmor. Nie minęło dużo czasu i idąc śladem wielu innych młodych krogan - a sam miał wtedy pół wieku na karku - opuścił Tuchankę, by poszukać szczęścia i sławy na innych planetach, a przy okazji odwiedzić kilka miejsc, o których słyszał z opowieści starych weteranów.

Ponad standardowy wiek spędził wędrując po Układach Terminusa i Przestrzeniach Rady. Pierwszym jego celem była Cytadela, centrum wszechświata jak mówili i miejsce gdzie można ujrzeć i nauczyć się sporo. Gavos istotnie był pod wrażeniem wielkości stacji, widział nawet pomnik ku chwale krogan, którzy pokonali hordy Raknii ratując tym samym galaktykę. Odwiedził nawet akademię biotyczną, która jednak niewiele mu dała informacji, zważywszy że otrzymał już gruntowne przeszkolenie od szamana na Tuchance pod tym względem. Nie zagrzawszy tutaj długo miejsca ruszył dalej.
Zważywszy na to, że był rzadko spotykanym krogańskim biotykiem, nie miał zbytnich trudności ze znalezieniem roboty za odpowiednią ilość kredytów. Większą część czasu spędził na Omedze a potem Ilium, ochraniając handlarkę asari Faerię Shaptos, która zajmowała się dostawami broni dla wojujących watażków. Najprzyjemniejsza robota, jaką miał w swoim życiu. Dobrze płatna to fakt, ale miał również okazję dostać parę lekcji na temat biotycznych mocy i ich użytkowania od drugiego ochroniarza asari, Nelis. Ha, dobrana była z nich wkrótce para, zwłaszcza gdy Gavos dowiedział się, że Nelis jest jego "starszą siostrą", po szaleństwach ojca w młodości z jedną asari. Od tamtej pory ich wspólna praca nabrała większego tempa.
Swój pierwszy prawdziwy test swoich umiejętności miał podczas próby abordażu ze strony batariańskich piratów na ich frachtowiec, który ochraniali na polecenie Faerii. Napastnicy pewni siebie wtargnęli przez luk, wrzaskiem i strzałami chcąc przerazić załogę frachtowca. Jakież było ich zdziwienie, gdy napotkali zacięty opór dwójki biotyków, asari i kroganina, którzy osłaniając się nawzajem sami ruszyli do kontrataku. Piraci miotani mocami, z ogromną siłą uderzali o ściany, grodzie i już tam zostawali. Ci z tyłu cofali się bezwładnie i wkrótce też musieli sami walczyć w obronie własnego statku. W czasie nie dłuższym niż pół godziny było już po wszystkim i ruszyli dalej ku celowi podróży, wraz ze zdobyczną jednostką. Faeria choć zaskoczona niespodziewanym dodatkowym zyskiem okazała się wyjątkowo hojna dla dwójki swych ochroniarzy, pozwalając im zachować sporą część zysku za sprzedaż pirackiej jednostki. Gavos wykorzystał zdobyte wtedy fundusze za zakup własnego środka transportu, który też zmodyfikował odpowiednio w kabinie pilota pod swoją krogańską posturę.
Reputacja dwójki adeptów na usługach Faerii dość szybko wzrosła na przestrzeni lat. Wspomnieć można o kilku, bowiem wymienienie wszystkich ich przygód starczyłoby na książkę.
W brawurowy sposób zdobyli i przejęli skradziony uprzednio ładunek broni ręcznej i mediżelu, który miał trafić na kolonię Thunawanuro. Mając za przeciwników najemników z Krwawej Hordy, wykorzystali w walce przeciw nim elementy otoczenia na frachtowcu, oraz jego systemy podtrzymywania życia. Choć to ostatnie kosztowało ich utratę części ładunku, to jednak większość skradzionego towaru przetrwała i dotarła na miejsce.
Uczestniczyli w pościgu za poszukiwanym listami gończymi turiańskim renegatem i terrorystą Aradimem Demeirosem, którego nakryli na Ilium podczas zakupów sprzętu. Gonitwa zaczęła się od zdemolowania podczas walki sklepu, gdzie go spotkali po czym przeniosła się na ulice i przestrzeń miasta. Turianin okazał się groźnym przeciwnikiem dla Gavosa i Nelis. Strąceni z powietrza w taksówce doprowadzili do zderzenia z pojazdem Demeirosa i kraksy na terenie parkingu przed jednym z hoteli. W ogniu walki i miotanych mocy biotycznych oboje odnieśli poważne rany, asari od postrzału ze strzelby, zaś Gavos ratując przypadkową rodzinę, która pechowo znalazła się w złym miejscu i czasie. Postawiona w ostatniej chwili kula biotyczna przyjęła na siebie większość mocy wybuchającego granatu, ale kroganin i tak oberwał stając na drodze odłamków. Ostatecznie walka skończyła się w sposób dość nieoczekiwany, gdy turianin zginął od spadającego nań sporej wielkości stołu. Całą nagrodę pochłonęły koszty napraw wyrządzonych szkód, ale jak potem oboje przyznali - było warto trochę się rozluźnić i pofolgować mocom, a przy okazji dać upust krogańskim korzeniom.
Podczas pobytu na Omedze ocalili życie swej pracodawczyni Faerii, która stała się celem zamachu w czasie załatwiania spraw kolejnych umów handlowych. Początkowy pojedynczy napastnik nagle okazał się być częścią większej grupy, która okazała się być przy okazji dobrze wyposażona i zorganizowana. Mając przeciw sobie tak przeważające siły musieli się wycofać, wciągając wroga do środka magazynów. Tam dopiero, wykorzystując otoczenie zaczęli się odgryzać, jednak dostawszy wyraźne wytyczne od szefowej, wycofali się z przegranej potyczki. Raz się wygrywa, raz przegrywa mówiła im potem. Stracili towar, musieli się wycofać, ale wszyscy przeżyli i to się głównie liczyło.

Wszystko jednak co dobre kiedyś się kończy. Kontrakt wygasł w chwili śmierci pracodawczyni. Przyczyny naturalne jedni by powiedzieli, inni że to trucizna. Cóż przed takimi zagrożeniami nie byli w stanie jej ochronić. Rozstawszy się ruszyli każde w swoją stronę, obiecując sobie, że gdy znów się spotkają zorganizują jakąś imprezę.
Od tamtego czasu minęło kilkanaście lat. Roboty jakie trafiały się Gavosowi były przeważnie przeciętne, zarówno pod względem zadania jak i wypłaty. Ot ochrona paru frachtowców, pilnowanie magazynów, przewóz paru osobników na inną planetę. Brakowało tego czegoś w tych wszystkich zleceniach. Obecności kogoś, na kim można było polegać i kto osłaniał twój tyłek, a ty jego w trudnych chwilach. Skończywszy ostatnią robotę i zainkasowawszy wypłatę zaczął się rozglądać za czymś ambitniejszym.Ów transportowiec był konkurencyjnym projektem do promu Kodiak. Nie wiadomo jednak czemu się nie przyjął na stan wojsk Przymierza i dziś trudno spotkać takie jednostki poza Układem Słonecznym.
Z zewnątrz przypomina modułowy dom, do którego doczepiono skrzydła z silnikami, kabinę pilotów oraz tylne silniki. Mimo dość ociężałego wyglądu potrafi zaskoczyć dzikimi manewrami, silniki główne na skrzydłach mogą się obracać. Transportowiec jest pomalowany na czarno z brązowymi plamami w różnych miejscach i nazwą "Azure" w kolorze niebieskim umiejscowioną tuż za kabiną pilota. Gavos pytany o to ostatnie uśmiecha się tylko mrucząc coś pod nosem, co może brzmieć jak "każdy lubi odrobinę niebieskiego".Pochłaniacze ciepła - +2,
Omni-żel - +2
rozmontowany Predator x2
części do Shurikena
M-76 Zjawa
Celownik termiczny do karabinów szturmowych I

- Słabość do asari i ludzkich kobiet
- Nigdy nie skrzywdzi dziecka (pozostałość po wychowaniu na Tuchance, gdzie jest ich niewiele a każde na wagę złota)
- asari Nelis, "starsza siostra", wie jak się z nim skontaktować w razie czego (o tym zapomniałem napisać).
- Przygarnięty chłopak Vincent Crowley, mechanik pokładowy

ObrazekObrazek
Bonusy: +15% obrażenia od broni, +30% obrażenia wręcz (-1PA), +30% Tarcze, +35% obrażenia od mocy, -20% koszt użycia mocy, +15% prem technologiczna

"Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
- Tak czy inaczej, zło pozostanie. "
Nakmor Gavos

Avatar użytkownika
 
Posty: 245
Posty fabularne: 0
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 20:34
Lokalizacja: Rzeszów
Miano: Nakmor Gavos
Wiek: 269
Klasa: Adept
Rasa: Kroganin
Zawód: Krogański Szaman
Lokalizacja: Omega
Status: Członek załogi Wraitha
Kredyty: 7.492
Medale: 1
Medal za długą służbę (1)

Powrót do Baza danych

KTO JEST ONLINE?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość